22

به میزبانی پتروشیمی پتروناد آسیا برگزار شد:فصل جدید همکاری‌های مشترک با کیمیاگران امروز

شرکت پتروشیمی پتروناد آسیا، در روز  30خردادماه میزبان گروه توسعه کیمیا و شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز بود. این مراسم با حضور مهندس سید محمدرضا موسوی اصفهانی، رییس محترم هیئت مدیره گروه کیمیا، مهندس بهزاد محمدی مدیرعامل محترم گروه کیمیا و مهندس سید مصطفی موسوی اصفهانی قائم مقام محترم مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز در سایت پتروشیمی پتروناد آسیا در سایت دو منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی پتروناد آسیا، روز گذشته مراسم بازدید و هم‌افزایی گروه کیمیا، شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز به میزبانی پتروشیمی پتروناد آسیا برگزار شد.

مدیران ارشد گروه کیمیا و شرکت کیمیاگران امروز با حضور در سایت پتروشیمی پتروناد آسیا، ضمن بازدید از این پروژه در نشستی در خصوص موضوعاتی نظیر بهره‌برداری از پروژه‌های پیش‌رو، صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت پتروشیمی و توسعه و تکمیل زنجیره ارزش در صنایع شیمیایی و دارویی گفتگو کردند.

در ابتدای این رویداد برنامه بازدید از پارک پتروشیمی پتروناد آسیا در دستور کار قرار داشت. در همین راستا با توجه به اهمیت موضوع بهداشت، ایمنی و محیط‌ زیست (HSE)، مدیران این بخش با ارائه مطالبی ضمن تاکید بر اهمیت حفظ سلامت انسان‌ها در محیط‌های صنعتی نکات مهمی برای ورود به مجتمع پتروشیمی را به حاضرین ارائه دادند.  در ادامه مدیران ارشد این دو شرکت به بازدید از پارک پتروشیمی پتروناد آسیا پرداخته و از مراحل ساخت واحدهای جدید و واحدهای در حال بهر‌ه‌برداری دیدن کردند.

در بخش دوم این رویداد، که در سالن کنفرانس الماس آبی پتروناد آسیا برگزار شد، مهندس بهزاد محمدی، مدیرعامل گروه توسعه کیمیا ضمن اشاره به قدمت صنعت پتروشیمی در ماهشهر، این شهر را یکی از مهم‌ترین قطب‌های پتروشیمی کشور برشمرد.

بهزاد محمدی همچنین عنوان داشت: صنعت پتروشیمی ایران در سال‌های اخیر به خودکفایی بسیار زیادی در تولید محصولات بالادستی و پایین‌دستی رسیده و امید می‌رود شرکت‌های زیرمجموعه کیمیا نیز بتوانند پس از بهره‌برداری نقش پررنگی دراین صنعت داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به محصولات پتروناد آسیا گفت: تنوع بالای محصولات در پتروشیمی پتروناد آسیا باعث شده تا این سایت به عنوان یک پارک پتروشیمی با محصولات متنوع شناخته شود و محصولات منحصربفرد، آن را به یکی جذاب‌ترین پتروشیمی‌های ایران بدل کرده است.

در بخش دیگر این نشست، رییس محترم هیئت مدیره گروه کیمیا، مهندس سید محمدرضا موسوی اصفهانی در بیانات خود با اشاره به دوران شروع به کار پتروشیمی پتروناد آسیا گفت: از سال 1398 که پروژه ساخت پتروناد آسیا کلید خوررد، این رخداد امیدواری‌های بسیار زیادی را ایجاد کرد تا بتواند در آینده به یکی از بی‌نظیرترین پتروشیمی‌های کشور تبدیل شود.

وی همچنین افزود: با گذشت زمان و با تلاش و همت کارکنان این مجتمع،  بهره‌برداری کامل از واحد MEG ، تکمیل واحد گلیسیرین گرید دارویی و پیشرفت ساخت واحد اتوکسیلات یکی از نقاط عطف فعالیت های پتروناد آسیا و گروه به‌شمار میرود و نور امیدی برای روشنایی هرچه بیشتر در آینده صنعت پتروشیمی کشور ایجاد می‌کند.

در همین راستا، مهندس عبداله صمدی مدیرعامل شرکت پتروشیمی پتروناد آسیا، ضمن خوشآمدگویی به مدعوین محترم، این جلسه را سرآغاز یک همبستگی و همکاری مداوم میان دو شرکت پتروناد آسیا و صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز برشمرد.

وی با اشاره به اهمیت اتصال صنعت پتروشیمی به صنعت دارویی گفت: کیمیاگران امروز، به عنوان شرکتی پیشرو در تولید مواد اولیه دارویی می‌تواند شریک و همراه بسیارخوبی برای پتروناد آسیا در راستای تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی به دارو باشد.

مهندس صمدی ضمن قدردانی از مدیران گروه کیمیا به جهت حمایت‌های بی‌دریغ در راستای بهره‌برداری هر چه زودتر از واحدهای این مجتمع افزود: مدیران محترم گروه کیمیا، با حمایت‌های مادی و معنوی قابل توجه باعث شدند تا متخصصان و تلاشگران پتروناد آسیا بتوانند در کم‌ترین  زمان یکی از مهمترین واحدهای این سایت که گلیسیرین گرید دارویی نام دارد را به مرحله بهره‌برداری برسانند.

در پایان این نشست، از تابلو یادبود برگزاری این نشست رونمایی شد و مدیران ارشد و مسئولین این تابلو را به امضا رساندند.